Wspólnie przeprowadzimy metamorfozę ludzi i miejsca!


/Warsztaty plastyczne dla dzieci

INFORMACJE

  • 7.08.2015 (piątek)
  • 14:00 - 19:00
  • ul. Warszawska 56
  • WSTĘP WOLNY
OPIS
Zajęcia dla dzieci i rodziców, w czasie których stworzycie tradycyjne stroje mieszkańców innych krajów i grup etnicznych. Wasze dzieła będzie można zobaczyć odwiedzając lokal na ul. warszawskiej 56.

PROWADZĄCYGrupa Artystyczna Kalejdoskop Sztuki - powstała w kwietniu 2015 roku. W jej skład wchodzą artyści graficy, plastycy, muzycy i aktorzy. Kalejdoskop Sztuki ma na swoim koncie udział w koncertach oraz warsztatach plastycznych i muzycznych, organizację wystaw i spotkań z inspirującymi ludźmi. Naszą pasją jest sztuka w różnych formach, a wspólnym celem dzielenie się radością z jej uprawiania z innymi ludźmi./Warsztaty aranżacji wnętrz

INFORMACJE

  • 8.08.2015 (sobota) i 9.08.2015 (niedziela)
  • 10:00 - 17:00 (sobota), 10:00 - 19:00 (niedziela)
  • ul. Warszawska 56
  • wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - Na zgłoszenia czekamy do 6 sierpnia do północy. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc 7 sierpnia potwierdzimy Wasz udział w warsztatach.
OPIS

Działając w pustej przestrzeni lokalu na ul. Warszawskiej 56 nadasz mu nową formę i funkcję.

W interdyscyplinarnym zespole przeanalizujesz historię lokalu, jego lokalizację i otoczenie oraz potrzeby potencjalnych użytkowników. Następnie w oparciu o zdobyta wiedzę i materiały zaaranżujesz pustostan dając mu nowe życie


PROWADZĄCY


Sylwia Widzisz-Pronobis - Architektka i urbanistka, animatorka kultury, wraz z mężem prowadzi firmę projektową Pronobis Studio i angażuje się w życie społeczne Bytomia prowadząc własne stowarzyszenie archiBytom i działając w Stowarzyszeniu Miasto Dla Mieszkańców, a działając społeczne stawia sobie za cel wpływ na jakość działań rewitalizacyjnych w mieście i zaangażowanie mieszkańców w działania w przestrzeni miejskiej. Jako wyzwanie zawodowe postawiła sobie uświadomienie społecznościom lokalnym jak ważna jest współpraca, w której wykorzystujemy swoje kompetencje do poszukiwania najlepszych rozwiązań, a dzięki temu do poprawy jakości otaczającej nas przestrzeni.

 

Grzegorz Pronobis - Architekt IARP i urbanista, prowadzi własną działalność projektową w ramach firmy Pronobis Studio i angażuje się w życie społeczne współtworząc stowarzyszenie archiBytom i projektując i prowadząc działania stowarzyszenia Miasto Dla Mieszkańców. Ważne dla niego jest współpraca w kreowaniu, zmienianiu i rewitalizowaniu przestrzeni urbanistycznej. Chętnie współdziała z wieloma stowarzyszeniami i grupami nieformalnymi wierząc, że tylko gra zespołowa może przynieść najlepsze efekty w kreowaniu przestrzeni.