Potraktuj swoje ciało jak płótno i pobudź wszystkie zmysły!


/Warsztaty mydlarskie

INFORMACJE
  • 30.08 (niedziela)
  • 11:00 - 14:00
  • ul. Warszawska 56
  • wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - dostępnych jest tylko 12 miejsc
OPIS
Dowiesz się na czym polega produkcja mydła i sam je wykonasz pobudzając zmysł dotyku i węchu. Na koniec opakujesz je i zabierzesz do własnej łazienki.

PROWADZĄCY
http://www.fajna.eu/


Fajna Spółdzielnia Socjalna jest przedsiębiorstwem społecznym powstałym dzięki Funduszom Unii Europejskiej i współpracy z londyńskim przedsiębiorstwem ekonomii społecznej – CLARITY EFBP zajmującym się inkluzją osób z niepełnosprawnością. Fajna Spółdzielnia Socjalna zatrudnia obecnie 10 osób z niepełnosprawnością w dwóch jednostkach organizacyjnych w Katowicach i Zabrzu. Produkujemy kosmetyki oraz małą architekturę miejską oraz parkową z kompozytów mineralnych. Zajmujemy się prowadzeniem warsztatów manufakturowych oraz usługami rozwojowymi w obszarze przedsiębiorczości i ICT. Fajna Spółdzielnia Socjalna stale współpracuje z administracją samorządową i rządową oraz z biznesem i III Sektorem. Od 2014 roku Fajna Spółdzielnia Socjalna jest Przedsiębiorstwem Portfolio Nonprofit Enterprise and Selfsustainability Team, San Francisco USA. FAJNA Spółdzielnia Socjalna jest laureatem wielu nagród i grantów, między innymi krajowych: ZCRP, Regionalnej Izby Gospodarczej, Banku Gospodarstwa Krajowego i PwC Polska oraz międzynarodowych: J.P.Morgan Foundation , UNOY Europe oraz Google Inc. 

/Warsztaty body-paintingu i spektakl teatru Dyemotion
INFORMACJE
OPIS

Warsztaty bodypaintingowe pod okiem jednego z lepszych charakteryzatorów i body-painterów w Polsce, dzięki którym  poznasz “na własnej skórze” tą ciekawą i efektowną formę artystyczną.

Na początek zobaczysz małą „próbkę” twórczości Mariana Folgi - fragment spektaklu Teatru Dyemotion pt. “Fluo” (body-painting z wykorzystaniem farb UV). Następnie dowiesz się czym właściwie jest body-painting i jak używać farb. Potem dobierzesz sobie partnera i pomalujecie siebie nawzajem! 

PROWADZĄCY
https://www.facebook.com/marian.folga.bodypainting

Marian Folga - artysta plastyk, charakteryzator, bodypainter, fotograf, reżyser teatru tańca.

Ukończył Uniwersytet Śląski w  Cieszynie- Wychowanie plastyczne, a także AWF Katowice- Artystyczne Formy Aktywności  Ruchowej.

Na koncie ma ponad 30 wystaw z fotografii i malarstwa a także sztuk performatywnych. Jako  charakteryzator udziela się w różnych produkcjach filmowych.

W 2010 zagrał również tytułową rolę w thrillerze polsko-brytyjskim Sparrow.  Z czasem połączył kilka dziedzin sztuki i tak powstała grupa teatru tańca Dyemotion, której jest opiekunem artystycznym i reżyserem.

Tworzenie scenariuszy i reżyseria przedstawień teatralnych to spełnienie dotychczasowej twórczości, ożywienie obrazów, przeniesienie malarstwa i fotografii w rzeczywistość przez współpracę z najlepszymi ludźmi , tworzy wspaniały teatr magii i bajki. Z zapałem poszukuje nowych inspiracji i doskonali swoje artystyczne umiejętności. Jest autorem barwnych, pomysłowych i zaskakujących realizacji. Od kilku lat zajmuje się bodypaintingiem, razem z żoną Moniką tworzą wspólne projekty na ludzkiej skórze. Para jest też  autorem  bodypaintingu  w teledysku Donatana „Slavica”. W 2013 roku zrealizował własną Etiudę operatorską Woods, a także Sztukę Ciała za którą otrzymał 2 wyróżnienia w konkursach filmowych.https://www.facebook.com/Dye.Motion/timeline437617620480_1830037589_n.jpg

DyeMotion

Twórczość Mariana Folgi

RELACJA FOTOGRAFICZNA